آخرین اخبار از جشن جاودانگی

    خارج شدن میدان نقش جهان اصفهان از فهرست آثار در خطر سازمان یونسکو بهانه ای شد تا مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آبان ماه امسال جشنی ملی در اصفهان برپا کنند.
    به گزارش مهر، حمید بقایی قائم مقام سازمان در خصوص چرایی برگزاری این جشن گفت: در نظر داریم با برپایی این جشن، مساله ی نقش جهان را در سطح ملی مطرح کنیم.
    وی با بیان این که صیانت و حفاظت از آثار تاریخی به عنوان یک اصل اساسی در سازمان میراث فرهنگی مطرح است، افزود: با برپایی این جشن به تمامی مردم ایران و جهان نشان می دهیم که تمام بناهای تاریخی ثبت شده در سطح جهان یا در حال ثبت حائز اهمیت هستند.
    قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه با برپایی جشن ملی نقش جهان آداب، سنن و فرهنگ ایرانی را به نمایش می گذاریم، تاکید کرد: میدان نقش جهان دارای ویژگی های منحصر به فردی است و هدف سازمان نیز نشان دادن این ویژگی ها است.
    بقایی، اطلاع رسانی دقیق ، برپایی نمایشگاه های متعدد با موضوعات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مراسم آیینی  ویژه استان اصفهان، چاپ کتب و پوسترهای مختلف از جاذبه های شهر اصفهان را از دیگر برنامه های این جشن عنوان کرد.
    وی با بیان اینکه در مراسم جشن ملی نقش جهان که از 19 آبان ماه به مدت یک هفته در اصفهان برپا می شود، رئیس جمهور نیز حضور خواهد داشت، تصریح کرد: از سوی رئیس جمهور نامه ای مبنی بر بسیج همه دستگاه ها به آنها ابلاغ شده تا این جشن هر چه باشکوه تر برگزار شود و سازمان نیز تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا جشنی در خور شان این اثر جاودانه برپا شود.
    قائم مقام سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: در همین راستا 12 کمیته تخصصی در سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شکل گرفته تا با هماهنگی بیشتر برنامه ها اجرا شود.
    منبع: سایت خبری عصرایران

sheykhlotfolah.JPG

/ 1 نظر / 56 بازدید
sadegh

عکست منو ياده خاطراتم انداخت وب خوبی داری ممنون.